Вечір пам"яті Михайла Кричевця - заслуженого працівника культури України

Починається 03 січня 2015 о 00:00

Міський Палац культури запрошує на Вечір пам"яті М. Кричевця з нагоди 95-річчя від Дня народження 


3 січня (субота) 2015 року

о 17:00 год.

м. Львів, вул. Кушевича, 1

вхід вільний


Талановита людина, відмінник народний освіти, заслужений працівник культури України Михайло Кричевець у вересні 1983 року заснував колектив, яким керував 20 років – “Квіти України”. З червня 1985 року ансамбль носить почесне звання “Зразковий”.

«Людина знаходиться серед нас доти, доки про неї пам’ятають», - а ми, учні, дуже добре пам’ятаємо як очікували на його: «Молодці, погано». – Як він говорив: «Не має поганих танців, є погане виконання». – Як він жартував: «Коли школі заважають танці, кидайте школу». – Ми пам’ятаємо. Ви з нами!» - сказала Ірина Колеснікова – учениця, а тепер керівник НАТ «Мрія» та ЗАТ «Квіти України»

 

Довідка

Михайло Данилович Кричевець народився 03 січня 1920 року у місті Білопілля Сумської області в сім’ї службовців. Згодом сімя переїхала до Харкова. Саме тут маленький Мишко вперше знайомиться зі світом народного танцю, який і покохав на все життя. Перші кроки на цій ниві він робить у Харківському Палаці піонерів, де навчається у хореографічному гуртку. Згодом він поступає  на вечірнє відділення Харківського інституту культури, де вчиться два роки і звідки йде на строкову армійську службу, по завершенні якої його було направлено на фронт.

За воєнні роки Михайло Данилович пройшов шлях від молодшого лейтенанта до майора, був нагороджений медалями та військовими відзнаками. Погони зняв у 1947 році у м. Львові і, власне, з цього року він почав свій професійний шлях педагога-балетмейстра дитячих творчих танцювальних колективів.

Дитячий танцювальний ансамбль Львівського палацу піонерів, який створив Михайло Кричевець, відразу ж отримав високі оцінки колег-фахівців. У 1957 році ансамбль стає лауреатом першої премії Української Олімпіади дитячої творчості у м. Києві З часом колектив набирає оберти, стає учасником та лауреатом багатьох конкурсів, фестивалів, урядових концертів.

У 1966 роціМихайло Кричевець був нагороджений орденом «Знак Пошани», а згодом за високі досягнення у галузі розвитку дитячої самодіяльної творчості йому було присвоєно звання «Заслужений працівник культури».

 

У 1983 році Михайла Кричевця запрошують очолити народний ансамбль танцю «Мрія». У цьому ж році він створює дитячий колектив «Квіти України», який за рік отримує звання «Зразковий». Понад 20 років керував НАТ «Мрія» та ЗАТ «Квіти України».
Розробка сайтів на професійному рівні